fbpx

Jak může strategie udržitelnosti pomoci vaší firmě

Stále více velkých mezinárodních i menších lokálních značek začleňuje udržitelnost a etické podnikání do své strategie. Pokud je totiž takový přístup účinně zakotven do způsobu fungování podniku a je budován s jasnou a dlouhodobou vizí, může přinést hmatatelné výsledky a posunout značku na vyšší úroveň. Pojďme se společně podívat na to, co může udržitelné podnikání vaší značce přinést.

Snížení výrobních a provozních nákladů

Jedním z nejsilnějších argumentů při zavádění udržitelné strategie je snížení výrobních a provozních nákladů. Efektivnějším využíváním zdrojů mohou výrobní podniky výrazně ušetřit na výrobním procesu a zároveň využívat méně, více udržitelných zdrojů. Podle studie společnosti McKinsey zabývající se udržitelností v podnikání z roku 2011 až 33 % společností zavedlo ekologická a udržitelná opatření, aby ušetřili výrobní náklady, čímž dosáhly zlepšení až o 19 % oproti předchozímu roku.

Úspor lze dosáhnout také efektivnějším využíváním provozních kapacit s důrazem na energetickou efektivitu v kancelářích a kamenných obchodech. Důležitou součástí skládačky je také zefektivnění dodavatelského řetězce. Další příležitostí je možnost využít slevy, zapojit se do udržitelných projektů a využít některé z mnoha dostupných národních i mezinárodních grantů.

Příprava na nedostatek zásob

Přechod od lineárního k cirkulárnímu myšlení může výrazně zmírnit narušení dodavatelských a výrobních řetězců, které lze v důsledku současné nestability v evropském regionu očekávat. Životnost výrobků nemusí vždy končit jejich vyhozením. Mnoho spotřebního zboží se může po chytře řízené recyklaci a nakládání s odpadem proměnit v další výchozí suroviny.

Převzetí kontroly nad těmito materiály lze využít jako pojistku proti jejich nedostatku. Ve spolupráci s dodavateli odpadů a inovátory v této oblasti tak můžeme s odpadem zacházet jako se zdrojem. Tyto strategie jsou důležité zejména nyní, kdy čelíme riziku rozsáhlého nedostatku a inflace.

Employer branding and komunikace

Získávání chytrých a efektivních zaměstnanců je jednou z hlavních výzev pro společnosti, které chtějí růst jako lídři na trhu. Právě udržitelný přístup a komunikace mohou pomoci takové talenty do firem přilákat. Průzkum, který provedla společnost Swytch zabývající se čistou energií, ukázal, že 40 % mileniálů (kteří budou za několik let tvořit tři čtvrtiny pracovní síly) je ochotno dlouhodobě pracovat pro společnosti, které mají účinnou a rozumnou udržitelnou politiku, a jsou také ochotni tolerovat snížení platu, aby mohli pro takové značky pracovat.

Dalším důležitým aspektem a komunikační výhodou je pozitivní sdělení, v němž je udržitelnost jedním ze základních stavebních kamenů firemní kultury a marketingové komunikace. Takové sdělení nejen odliší vaši značku a výrobky od konkurence, ale pomůže také určit trendy, které bude následovat celý trh. Zákazníci reagují na témata udržitelnosti pozitivně, o to více jsou-li autentická a vycházejí z podstaty společnosti. Pozor však na „greenwashing“, ten může negativně ovlivnit vnímání značky. Klíčem je najít správnou rovnováhu a dodržovat promyšlenou dlouhodobou strategii.

Lepší akvizice zákazníků

Udržitelnost je zákazníky, obchodními partnery i trhem vnímána pozitivně a může vaší firmě pomoci přilákat nové zákazníky, udržet si stávající a navázat další úspěšná obchodní partnerství. Výzkum Harvard Business Review ukázal, že udržitelné značky mají vyšší tržby než značky, které takovou strategii ignorují. Výrobky, které mají na obalech důkaz o udržitelnosti, vygenerovaly v roce 2019 tržby ve výši až 114 miliard dolarů, což představuje 19% nárůst od roku 2013. Zmínka o udržitelném výrobním procesu na obalu výrobku může v tomto ohledu výrazně pomoci. 

Podle průzkumu společnosti Statista až 92 % online nakupujících v Německu si na výrobcích všímá pečetě environmentální kvality a až 59 % z nich se podle toho také při nákupu rozhoduje. Tuto výhodu přináší i ocenění GREEN BRAND, které mohou po auditu a rozhodnutí odborné poroty získat i značky na slovenském trhu. Oceněné značky pak mohou na svých výrobcích používat zelenou pečeť a využít ji jako komunikační výhodu na různých platformách a v médiích.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak  může vaše značka z ocenění GREEN BRAND těžit a co je třeba udělat pro podání žádosti o nominaci, neváhejte nás kontaktovat na czech@green-brands.org.

 

Foto: Unsplash

3 Comments

 • A motivating discussion is definitely worth comment. I believe that you ought to write more on this subject matter, it might not be a taboo matter but generally folks dont talk about these subjects. To the next! Best wishes!!

  דירות דיסקרטיות 15. července 2022
 • מי שמחפש עיסויים מפנקים בחדרה המשלבים פינוק וייחודיות ללא ספק צריך
  לבחור או לפחות לנסות פעם אחת עיסוי אבנים חמות.
  האביזרים הנלווים מאוד מומלצים
  ואם יש לכם תקציב להוספת פינוקים מעבר לחבילה הבסיסית,
  כדאי לכם בהחלט לנסות. כאשר עושים עיסוי מפנק בראש העין
  אינטימי הכולל מגע של איברי הגוף, שמנים בריחות אירוטים ולפעמים גם מגע מיני קרוב מאוד הכולל
  לבוש מינימלי של המעסה בתוך דירה דיסקרטית בראש
  העין, נוצרת קרבה אינטימית בין
  המעסה למתארח. כנראה שעבר
  הרבה זמן ולכן טיפולי עיסוי ארוטי בקרית שמונה זאת הזדמנות
  מושלמת לעשות משהו שהוא נטו בשבילכם.
  סוגי עיסויים בראש העין טיפולי גוף,אבנים חמות,טווינה,עיסוי מפנק,טורקי,שוודי.
  עיסוי פרטי בראש העין הוא שירות עיסוי המוזמן אל
  הלקוח באופן פרטי. בסופו של התהליך, רוב המטופלים חשים עייפות ורצון להמשיך
  לנוח, אבל כאשר מזמינים עיסוי ברמת גן עד הבית, מנוחה לאחר
  הטיפול היא מתבקשת, כי כל מה שצריך לעשות זה פשוט לעבור ממיטת הטיפולים אל המיטה
  שלכם, או לספה, כדי להמשיך את המנוחה הנעימה.

  העיסוי הפרטי בראש העין , כפי שאמרנו,
  הוא עיסוי נהדר עבור אנשים שאינם ניידים או בעלי יכולות פיזית
  להגיע אל המקום.

 • מחפשים קליניקות להשכרה? היכנסו עכשיו
  ללינקלי ובעזרת מנוע החיפוש החדשני שלנו
  תוכל למצוא מהר ובקלות את השירות אותו אתם מחפשים.
  אל קליניקות המתמחים, המתקיימות הן בקמפוסים והן בקהילה, מגיעים הסטודנטים
  בליווי צמוד של המרצים בתום הלימודים.
  אבותינו עשו גם עיסוי בנתניה/השרון באמצעות שמנים מרגיעים, בליווי מנגינות נעימות.
  התוכן באתר מתוחזק על ידי הגולשים ובהתאם לדרישות וחיפושי הגולשים .במידה ומצאתם מידע חסר או טעות אנא עדכנו אותנו באמצעות כפתור עדכון והוספת פרטים מטה.
  עיסוי טנטרה שואף לשחרר חסמים אנרגטיים
  המצטברים במקומות שונים בגוף, והדרך לעשות זאת היא בין היתר
  באמצעות מגע באיבר המין ושלב האורגזמה.
  איך שלא יהיה – אנחנו ב“אלטרנטיבי“ שמחים להציג בפניכם שלל אפשרויות
  של עיסויים הניתנים על ידי מעסים שונים.

  כיום עומדות בפניך מספר אפשרויות לבילוי לילי סוער
  עם נערת ליווי פרטית כאשר דירות דיסקרטיות ברחובות הן ללא ספק האפשרות האידיאלית.

  דירה פרטית ודיסקרטית ברחובות המציעה אירוח אחד על אחד ובה ניתן למצוא נערת ליווי פרטית ניתן למצוא
  בקלות וביעילות.

Leave a comment

Your email address will not be published.